Na jubilarnom 30. Međunarodnom salonu urbanizma, koji je ove godine održan 8.11.2021.godine, u Oficirskom domu u Nišu u organizaciji JP Zavod za urbanizam Niš, Institut za arhitekturu, urbanizam i prostorno planiranje Arhitektonskog fakulteta u Sarajevu učestvovao je sa svoja dva planska dokumenta, Regulacionim planom lokaliteta Muška voda, te Urbanističkim projektom lokaliteta Djevojačka pećina. Oba plana ispituju mogućnosti korištenja i upravljanja delikatnim prostorima unutar Zaštićenog pjezaža Konjuh i na njima je u proteklih šest mjeseci radio tim kojim je rukovodila doc.dr. Nasiha Pozder.
Na ovoj najvećoj smotri urbanističkih ostvarenja u cijelog regiji, pravo izlaganja i takmičenja u različitim kategorijama, imala su 142 rada u redovnoj konkurenciji u 12 kategorija.
II nagradu u kategoriji: Planovi detaljne regulacije, osvojio je Regulacioni plan lokaliteta Muška voda čime se potvrdilo da je predanost principima planiranja koji počivaju na očuvanju onog što je u prirodi najvrjednije, te nenametljivo prisustvo čovjeka u tim sredinama važno i cijenjeno, te je kao takvo prepoznato i od strane žirija Salona urbanizma.
“Ponosna sam na autorski tim kojeg čine glavna planerka Andrea Pavlović,dia i saradnici V.ass. MA Katarina Bošnjak, Ass. Ibrica Jašarević, Ass. MA Amar Zuka i Ass. MA Haris Handžić sa kojima sam imala priliku raditi na ovim planovima. Važno je reći da je ovo prvi zajednički angažman ovih mladih ljudi i da je posebno zadovoljstvo bilo pratiti sam proces promišljanja, diskusije koje su vođene oko nastanka koncepta i u konačnici sretna sam da su njihov trud i predanost nagrađeni i na ovaj način” – Doc.dr.Nasiha Pozder.
Regulacioni plan lokaliteta Muška voda prostor se razlaže na tri velike funkcionalne i strukturalne cjeline, koje su međusobno povezane koridorima protoka: prostor turizma, rekreacije i vikend stanovanja.
U sadržajnom pogledu, prostor je doživljen i tretiran integralno, te nudi bogatstvo doživljaja. U svim cjelinama se pokušava pronaći način pomirenja dualnosti koja je potrebna ovom prostoru: javnog i privatnog, otvorenog i zatvorenog, vidljivog i nevidljivog, odnosno, vratiti se na „taktilnost“ umjesto „gradivnosti“.